העמוד של סטיל ארט בפייסבוק
דלתות כניסה | דלתות פנים | דלתות מעוצבות
יצרנית דלתות כניסה, דלתות פנים וארונות חשמל
דלתות
ארונות חשמל ותקשורת
אודותינו
מבצעים והנחות
קטלוג
יצירת קשר
למידע נוסף והזמנות : 08-8598883

דלתות פנים לבית

פורסם ע"י בתאריך 5/7/2011

דלתות פנים לבית

 

דלתות הן חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מהעיצוב של הבית. כמו שמשקיעים בבחירה של רהיטים, בחירת החלונות, עיצוב קירות וכל יתר האביזרים המשלימים של הבית – כך גם לדלתות פנים, לפחות בשנים האחרונות, יש חשיבות ניכרת למי שמקפיד על האסתטיקה של הבית ועל העיצוב הכללי. פעם, לבחירת מראה של דלתות, הייתה קיימת קצת פחות חשיבות. דלתות פנים באו לענות על צורך פונקציונאלי אחד ויחיד: יצירת חיץ בין חללים וחדרים. היום למראה של דלתות פנים יש הרבה יותר משקל. נטייה זאת, הביאה הרבה מאד יצרני דלתות וחנויות משווקות לזהות את הטרנד. לפיכך כיום, ניתן למצוא דלתות פנים בשפע של סגנונות ובמגוון של עיצובים.

 

הדלתות הפופולאריות בשימוש הן דלתות עשויות מעץ, מתכת או זכוכית. בשוק אף ניתן למצוא דלתות העשויות משילוב של כמה חומרים (כמו עץ ומתכת או עץ וזכוכית). דלתות פנים עשויות עץ יתאימו למי שרוצה לשוות לחדרי הבית מראה שהוא יותר חמים וביתי. דלתות מתכת – יהיו מתאימות למי שחושק במראה מודרני-עכשווי ודלתות זכוכית – למי שאוהב מראה שהוא יותר אלגנטי ויוקרתי. החיסרון של דלתות זכוכית הוא שהן קצת שקופות ולכן לא בהכרח יתאימו לחדרי שינה, ולמי שחשקה נפשו בפרטיות. יחד עם זאת גם לבעיה הזאת ניתן למצוא פתרון מעשי. קיימת אפשרות להזמין דלתות זכוכית במרקם של זכוכית אטומה או זכוכית חלבית (שבהן השקיפות היא פחות בולטת) או דלתות שהן בחציין עץ ובחציין זכוכית.

 

בין כל עיצובי הדלתות השונים, ניתן למצוא בין היתר דלתות פנים המגיעות בעיצובים שהם דו צדדיים. מה הכוונה? דלתות שמצידן האחד הן בעיצוב אחד ומן הצד השני בעיצוב שונה. בצורה כזאת אפשר לבחור דלת שגם תתאים באופן מושלם לסגנון הכללי של הבית וגם לסגנון האישי של החדר שלו היא שייכת (לדוגמא: חדרי ילדים).

 

כשבאים לבחור דלתות פנים לבית, בייחוד כשמדובר בכמות נכבדת של דלתות (אם לדוגמא מדובר בבית חדש שבונים, או  לחילופין במסגרת תהליך של שיפוצים בו מוחלפות הדלתות הישנות בדלתות חדשות) – כדאי להיעזר באדריכל או במעצב פנים. האדריכל או המעצב -  ייקח בחשבון את תנאי הבית, את הסגנון העיצובי השולט – ועפ"י אלו יוכל להתאים לבית דלתות ראויות שישתלבו במראה הכללי מבחינת המרקם שלהם, החומר, הצורה, הגוונים השולטים וכיו"ב.  

 

חשוב מאד לזכור שדלתות הן לא אלמנטים שמוחלפים בתוך הבית לעיתים קרובות. לפיכך כשרוכשים דלתות, כדאי לשים את הדגש על דלתות עמידות, מאיכות גבוהה ומ"בית טוב". לצורך העניין לא מומלץ להשקיע בדלתות עשויות פלסטיק או שאר חומרים סינטטיים זולים. אלו תוך שנים ספורות, סביר להניח שישחקו ויהרסו, ואז או שיהיה צורך להחליפם בדלתות חדשות (במילים אחרות: פירוש הדבר עוד הוצאות כספית) או לחילופין תמצאו את עצמכם גרים באותו בית עם דלתות ישנות ובלויות.

 

עוד דבר שחשוב לשים לב אליו בעת רכישת הדלת הוא מנגנון הנעילה, או ליתר דיוק הצילינדר של הדלת, לצורך העניין. נכון שלצילינדר בדלת פנימית יש חשיבות נחותה יותר מאשר לכזה שנמצא בדלת כניסה ראשית – אבל עדיין חשוב שיהיה מדובר בצילינדר מאיכות טובה כדי שהדלת לא "תיתקע" בטעות ויווצרו בעיות בפתיחה ובסגירה של הדלת. עפ"י רוב דלתות מאיכות טובה יהיו מצוידות בצילינדר איכותי. במידה ותרצו  להחליף את הצילינדר הקיים לסוג אחר או "לשדרג" (אם לדוגמא רוצים נעילה יותר בטיחותית) – אפשר לבקש מכל מנעולן שיחליף את הצילינדר שבדלת בצילינדר אחר – לפי בקשתכם.

 

 

ראשי     מי אנחנו     קטלוג מוצרים     מבצעים     מאמרים     יצירת קשר

עיצוב ופיתוח ע"י SeoSmart

דלתות כניסה